Ładowanie Szkolenia

« powrót do kalendarza

  • To event minęło.

Warsztaty podologiczne II stopnia

13 listopada 2019 09:00 - 14 listopada 2019 17:00

|

WARSZTATY PODOLOGICZNE II STOPNIA

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które ukończyły Akademię/warsztaty podologiczne I stopnia oraz dla podologów, którzy mają podstawowe umiejętności w tej dziedzinie i chcą wzbogacić swoją wiedzę i rozwijać się w kierunku podologicznym. Warsztaty są w 90% poświęcone ćwiczeniom  praktycznym na modelkach.

W PROGRAMIE 2 DNIOWYM

  1.         SKALPEL- USUWANIE MODZELI I ODCISKÓW
  2.         ORTEZY- ZASTOSOWANIE I WYKONANIE ORTEZ INDYWIDUALNYCH
  3.         BADANIE MYKOLOGICZNE

Skalpel

Skalpel w gabinecie podologicznym to jedno z kluczowych narzędzi. Usuwanie bolesnych zmian takich jak odciski czy modzele można wykonać bezboleśnie, szybko i bardzo sprawnie przy użyciu skalpela. Zabieg jest w pełni bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta.

Ortezy

Deformacje kończy dolnych najczęściej wynikają z zaniedbań w wieku dziecięcym lub noszenia nieodpowiedniego obuwia, które skutkują tworzeniem się bolesnych odcisków. Powstałe deformacje możemy korygować ortezami, które formowane są bezpośrednio na stopie pacjenta w trakcie lub po zabiegu podologicznym, dzięki czemu poprawia się komfort chodzenia oraz zapobiega tworzeniu się bolesnych odcisków na stopach.

Badanie mykologiczne

Badanie mykologiczne, które ułatwia i usprawnia diagnostykę w obrębie płytki paznokcia. Bardzo dużo trudności sprawia zróżnicowanie zmian, które mogą powstać na skutek urazów mechanicznych, chorób ogólnoustrojowych, zmian związanych z wiekiem bądź zmiany, które spowodowane są grzybami lub bakteriami. Dlatego też tak ważnym jest aby wykonać badanie i jak najszybciej potwierdzić zmianę chorobową oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

PRACA NA MODELKACH, MAŁE GRUPY DO 4 OSÓB

Szkolenie zakończone jest wystawieniem imiennego Certyfikatu w języku polskim oraz na życzenie Klienta w języku obcym za dodatkową opłatą.
Certyfikat w języku polskim wliczony jest w cenę szkolenia podobnie jak wszystkie materiały dydaktyczne.
Istnieje możliwość przyprowadzenia na szkolenie własnych modeli, jednak nie jest to koniecznością.

Cena: 1000 zł
Czas trwania: 2 dni

Szczegóły

Start:
13 listopada 2019 09:00
Koniec:
14 listopada 2019 17:00
Rodzaj szkolenia:

Organizator

Kontact
Telefon:
884 787 526
Email:
szkolenia@kontact.pl