Ładowanie Szkolenia

« powrót do kalendarza

  • To event minęło.

Aplikacja klamry metalowej- Podoklamra- wrastające paznokcie

10 sierpnia 2019 09:00 - 17:00

|

Światowa innowacja w dziedzinie podologii jako czasowy implant do korekcji wrastających paznokci. Nagrodzony dwoma prestiżowymi nagrodami Beauty Premium 2015 oraz Medalem Mercurius Gedanesis na Międzynarodowych Targach. 

Czasowy implant Podoklamra to polski wynalazek, który został zgłoszony do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Produkowany jest w Polsce przez Fabrykę Narzędzi Medycznych CHIRMED® na zlecenie i z prawami autorskimi należącymi do firmy PODOPHARM Sp. z o. o. Produkt spełnia wymogi prawne i epidemiologiczne aplikacji czasowego implantu do korekcji wrastających paznokci. Klamra wykonana jest ze stali implantologicznej posiadającej certyfikat CE i zarejestrowana jako wyrób medyczny.

Podoklamra posiada dwa ramiona wykonane z drutu o różnych średnicach 0,3 mm, 0,4 mm, 0,5 mm ze stali twardej oraz łącznik wykonany z drutu o średnicach: 0,3 mm, 0,4 mm, 0,5 mm ze stali miękkiej (bardziej plastycznej).

Główną zaletą Podoklamry jest możliwość sprawdzenia skuteczności odciążenia wału paznokciowego, jej dopasowania do anatomicznego kształtu paznokcia, naciągu i wygięcia przed skręceniem łącznika, co przekłada się na ogromne ułatwienie w aplikacji Podoklamry, skutkujące gwarancją wykorzystania tylko jednego zestawu Podoklamry do jednej aplikacji. Kolejną zaletą Podoklamry jest łatwy montaż, który nie wymaga obcinania ramion klamry przed ustawieniem naciągu i skręceniem łącznika. Ponadto Podoklamra ma charakter uniwersalny co oznacza, że jeden model Podoklamry można dopasować do każdego kształtu i rozmiaru paznokcia bez konieczności przeróbek i nie ma w związku z tym potrzeby udostępniania jej w różnych rozmiarach. System Podoklamra może być stosowany wyłącznie w gabinetach specjalistycznych przez podologów, kosmetologów, lekarzy, pielęgniarki po odbyciu szkolenia. Szkolenie zakończone jest certyfikatem z numerem ewidencyjnym i tylko osoba posiadająca ten dokumnet uprawniona jest do zakładania implantu Podoklmara. 

Program szkolenia:

Teoria:

– zdiagnozowanie i omówienie problemu wrastających paznokci,
– przyczyny wrastania/wkręcania,
-zastosowanie Podoklamry,
– typologia Podoklamry,
– zasady pracy przy użyciu Podoklamry,
– akcesoria do aplikacji Podoklamry: zasady postępowania
– aplikacja Podoklamry: metodologia,
– przygotowanie pacjenta,
– behawiorystyka w okresie implantacji Podoklamry,

Praktyka: zajęcia przy udziale modelek, pod nadzorem podologa.

Czas trwania 8h
Cena 1230zł

Szczegóły

Data:
10 sierpnia 2019
Czas:
09:00 - 17:00
Koszt:
Rodzaj szkolenia:
,

Organizator

Kontact
Telefon:
884 787 526
Email:
szkolenia@kontact.pl